248/800-B-MB
248/800-B-MB
248/800-B-MB FAG nG 540 1/min / Limiting speed 800x980x180mm Spherical roller bearings
Bearing number 248/800-B-MB Size (mm) 800x980x180 Brand FAG Bore Diameter (mm) 800 Outer Diameter (mm) 980 Width (mm) 180 d 800 mm D 980 mm B 180 mm D1 925.4 mm Da max 962 mm da min 818 mm ds 8 mm ns 15 mm ra max 4 mm rmin 5 mm m 301 kg