248/710-B-MB
248/710-B-MB
248/710-B-MB FAG 710x870x160mm Y0 4.13 Spherical roller bearings
Bearing number 248/710-B-MB Size (mm) 710x870x160 Brand FAG Bore Diameter (mm) 710 Outer Diameter (mm) 870 Width (mm) 160 d 710 mm D 870 mm B 160 mm D1 821.2 mm Da max 855 mm da min 725 mm ds 8 mm ns 15 mm ra max 3 mm rmin 4 mm m 215 kg