248/560-B-MB
248/560-B-MB
248/560-B-MB FAG C0r 6300000 N / Static load rating (radial) 560x680x118mm Spherical roller bearings
Bearing number 248/560-B-MB Size (mm) 560x680x118 Brand FAG Bore Diameter (mm) 560 Outer Diameter (mm) 680 Width (mm) 118 d 560 mm D 680 mm B 118 mm D1 644.6 mm Da max 638 mm da min 542 mm ds 6.3 mm ns 12.2 mm ra max 2.5 mm rmin 3 mm m 92.7 kg