248/1060-B-MB
248/1060-B-MB
248/1060-B-MB FAG 1060x1280x218mm Y2 6.75 Spherical roller bearings
Bearing number 248/1060-B-MB Size (mm) 1060x1280x218 Brand FAG Bore Diameter (mm) 1060 Outer Diameter (mm) 1280 Width (mm) 218 d 1060 mm D 1280 mm B 218 mm D1 1212.7 mm Da max 1257 mm da min 1083 mm ds 9.5 mm ns 17.7 mm ra max 5 mm rmin 6 mm m 599 kg