24140RK30
24140RK30
24140RK30 KOYO 200x340x140mm Calculation factor (Y0) 1.72 Spherical roller bearings
Bearing number 24140RK30 Size (mm) 200x340x140 Brand KOYO Bore Diameter (mm) 200 Outer Diameter (mm) 340 Width (mm) 140 d 200 mm D 340 mm B 140 mm C 140 mm r min. 3 mm da min. 214 mm Da max. 326 mm ra max. 2.5 mm Weight 51.1 Kg Basic dynamic load rating (C)