24140CK30E4
24140CK30E4
24140CK30E4 NSK 200x340x140mm Calculation factor (Y0) 1.7 Spherical roller bearings
Bearing number 24140CK30E4 Size (mm) 200x340x140 Brand NSK Bore Diameter (mm) 200 Outer Diameter (mm) 340 Width (mm) 140 d 200 mm D 340 mm B 140 mm C 140 mm r min. 3 mm da min. 214 mm da max 226 mm Da min 290 mm Da max. 326 mm ra max. 2.5 mm