24140CK30E4 NSK 200x340x140mm Calculation factor (Y0) 1.7 Spherical roller bearings
image_pdf
Bearing number 24140CK30E4
Size (mm) 200x340x140
Brand NSK
Bore Diameter (mm) 200
Outer Diameter (mm) 340
Width (mm) 140
d 200 mm
D 340 mm
B 140 mm
C 140 mm
r min. 3 mm
da min. 214 mm
da max 226 mm
Da min 290 mm
Da max. 326 mm
ra max. 2.5 mm