241/900CW33MB
241/900CW33MB
241/900CW33MB PSL 900x1420x515mm Basic dynamic load rating (C) 20000 kN Spherical roller bearings
Bearing number 241/900CW33MB Size (mm) 900x1420x515 Brand PSL Bore Diameter (mm) 900 Outer Diameter (mm) 1420 Width (mm) 515 d 900 mm D 1420 mm B 515 mm C 515 mm r min. 12 mm da min. 954 mm Da min 1240 mm Da max. 1366 mm ra max. 10 mm Weight 3210 Kg Basic