241/710RK30
241/710RK30
241/710RK30 KOYO 710x1150x438mm r min. 9.5 mm Spherical roller bearings
Bearing number 241/710RK30 Size (mm) 710x1150x438 Brand KOYO Bore Diameter (mm) 710 Outer Diameter (mm) 1150 Width (mm) 438 d 710 mm D 1150 mm B 438 mm C 438 mm r min. 9.5 mm Weight 1760 Kg Basic dynamic load rating (C) 14400 kN Basic static load rating (C0) 31900 kN Calculation factor (e)