241/630CAE4
241/630CAE4
241/630CAE4 NSK 630x1030x400mm ra max. 6 mm Spherical roller bearings
Bearing number 241/630CAE4 Size (mm) 630x1030x400 Brand NSK Bore Diameter (mm) 630 Outer Diameter (mm) 1030 Width (mm) 400 d 630 mm D 1030 mm B 400 mm C 400 mm r min. 7.5 mm da min. 666 mm Da min 876 mm Da max. 994 mm ra max. 6 mm Weight 1250 Kg Basic