241/630CAE4 NSK 630x1030x400mm ra max. 6 mm Spherical roller bearings
image_pdf
Bearing number 241/630CAE4
Size (mm) 630x1030x400
Brand NSK
Bore Diameter (mm) 630
Outer Diameter (mm) 1030
Width (mm) 400
d 630 mm
D 1030 mm
B 400 mm
C 400 mm
r min. 7.5 mm
da min. 666 mm
Da min 876 mm
Da max. 994 mm
ra max. 6 mm