241/630-K30-MB-W33+AH241/630
241/630-K30-MB-W33+AH241/630
241/630-K30-MB-W33+AH241/630 NKE 630x1030x400mm B1 440 mm Spherical roller bearings
Bearing number 241/630-K30-MB-W33+AH241/630 Size (mm) 630x1030x400 Brand NKE Bore Diameter (mm) 630 Outer Diameter (mm) 1030 Width (mm) 400 d 630 mm d1 600 mm D 1030 mm B 400 mm C 400 mm r1 min. 7.5 mm r2 min. 7.5 mm B1 440 mm B2 466 mm C 40 mm Thread (G) Tr 650×6