241/630-K30-MB-W33
241/630-K30-MB-W33
241/630-K30-MB-W33 NKE r2 min. 7.5 mm 630x1030x400mm Spherical roller bearings
Bearing number 241/630-K30-MB-W33 Size (mm) 630x1030x400 Brand NKE Bore Diameter (mm) 630 Outer Diameter (mm) 1030 Width (mm) 400 d 630 mm D 1030 mm B 400 mm C 400 mm r1 min. 7.5 mm r2 min. 7.5 mm Weight 1410 Kg Basic dynamic load rating (C) 12920 kN Basic static load rating (C0) 27231