241/630-K30-MB-W33 NKE r2 min. 7.5 mm 630x1030x400mm Spherical roller bearings
image_pdf
Bearing number 241/630-K30-MB-W33
Size (mm) 630x1030x400
Brand NKE
Bore Diameter (mm) 630
Outer Diameter (mm) 1030
Width (mm) 400
d 630 mm
D 1030 mm
B 400 mm
C 400 mm
r1 min. 7.5 mm
r2 min. 7.5 mm