241/600BK30
241/600BK30
241/600BK30 NTN 600x980x375mm Basic static load rating (C0) 23 200 kN Spherical roller bearings
Bearing number 241/600BK30 Size (mm) 600x980x375 Brand NTN Bore Diameter (mm) 600 Outer Diameter (mm) 980 Width (mm) 375 d 600 mm D 980 mm B 375 mm C 375 mm r min. 7.5 mm da min. 636 mm Da max. 944 mm ra max. 6 mm Weight 1 110 Kg Basic dynamic load rating