241/530ECA/W33
241/530ECA/W33
241/530ECA/W33 SKF Calculation factor (Y1) 1.8 530x870x335mm Spherical roller bearings
Bearing number 241/530ECA/W33 Size (mm) 530x870x335 Brand SKF Bore Diameter (mm) 530 Outer Diameter (mm) 870 Width (mm) 335 d 530 mm D 870 mm B 335 mm C 335 mm b 22.3 mm d2 623 mm r1 min. 7.5 mm r2 min. 7.5 mm D1 748 mm K 12 mm da min. 562 mm