241/530CAK30E4
241/530CAK30E4
241/530CAK30E4 NSK Calculation factor (Y2) 2.6 530x870x335mm Spherical roller bearings
Bearing number 241/530CAK30E4 Size (mm) 530x870x335 Brand NSK Bore Diameter (mm) 530 Outer Diameter (mm) 870 Width (mm) 335 d 530 mm D 870 mm B 335 mm C 335 mm r min. 7.5 mm da min. 566 mm Da min 740 mm Da max. 834 mm ra max. 6 mm Weight 773 Kg Basic