241/530-B-K30-MB
241/530-B-K30-MB
241/530-B-K30-MB FAG 530x870x335mm e 0.38 Spherical roller bearings
Bearing number 241/530-B-K30-MB Size (mm) 530x870x335 Brand FAG Bore Diameter (mm) 530 Outer Diameter (mm) 870 Width (mm) 335 d 530 mm D 870 mm B 335 mm D1 739.1 mm Da max 838 mm da min 562 mm ds 12.5 mm ns 23.5 mm ra max 6 mm rmin 7.5 mm m 845 kg