232/530EK
232/530EK
232/530EK NACHI 530x980x355mm d 530 mm Cylindrical roller bearings
Bearing number 232/530EK Size (mm) 530x980x355 Brand NACHI Bore Diameter (mm) 530 Outer Diameter (mm) 980 Width (mm) 355 d 530 mm D 980 mm B 355 mm C 355 mm r min. 9.5 mm Weight 1215 Kg Basic dynamic load rating (C) 15300 kN Basic static load rating (C0) 21000 kN (Grease) Lubrication Speed