232/530EK NACHI 530x980x355mm d 530 mm Cylindrical roller bearings
image_pdf
Bearing number 232/530EK
Size (mm) 530x980x355
Brand NACHI
Bore Diameter (mm) 530
Outer Diameter (mm) 980
Width (mm) 355
d 530 mm
D 980 mm
B 355 mm
C 355 mm
r min. 9.5 mm
Weight 1215 Kg
Basic dynamic load rating (C) 15300 kN
Basic static load rating (C0) 21000 kN
(Grease) Lubrication Speed 330 r/min
(Oil) Lubrication Speed 450 r/min
Calculation factor (e) 0.37
Calculation factor (Y0) 1.76
Calculation factor (Y1) 1.8
PSL PSL 610-310 tapered roller bearings Shop PSL PSL 610-310 tapered roller bearings huge online discount inventory. and Import machinery parts your car 40x80x23 Size (mm) needs with Free Shipping and Free Extended Warranty. Size (mm) 40x80x23 Bore Diameter (mm) 40 Outer Diameter (mm) 80 Width (mm) 23 d 40 mm D 80 mm B 23 mm C 23 mm r