230/500EK
230/500EK
230/500EK NACHI (Grease) Lubrication Speed 570 r/min 500x720x167mm Cylindrical roller bearings
Bearing number 230/500EK Size (mm) 500x720x167 Brand NACHI Bore Diameter (mm) 500 Outer Diameter (mm) 720 Width (mm) 167 d 500 mm D 720 mm B 167 mm C 167 mm r min. 6 mm Weight 228 Kg Basic dynamic load rating (C) 5050 kN Basic static load rating (C0) 7650 kN (Grease) Lubrication Speed