230/500EK NACHI (Grease) Lubrication Speed 570 r/min 500x720x167mm Cylindrical roller bearings
image_pdf
Bearing number 230/500EK
Size (mm) 500x720x167
Brand NACHI
Bore Diameter (mm) 500
Outer Diameter (mm) 720
Width (mm) 167
d 500 mm
D 720 mm
B 167 mm
C 167 mm
r min. 6 mm