22DC23140/150
22DC23140/150
22DC23140/150 KOYO Width 150mm 110x225x150mm Cylindrical roller bearings
Bearing number 22DC23140/150 Size (mm) 110x225x150 Brand KOYO Bore Diameter (mm) 110 Outer Diameter (mm) 225 Width (mm) 150 d 110 mm Fw 138 mm D 225 mm B 150 mm C 140 mm r min. 2.5 mm r1 min. 7 mm Weight 26.7 Kg Basic dynamic load rating (C) 897 kN