22BTM3018
22BTM3018
22BTM3018 KOYO 22x30x18mm Basic static load rating (C0) 24.5 kN Needle roller bearings
Bearing number 22BTM3018 Size (mm) 22x30x18 Brand KOYO Bore Diameter (mm) 22 Outer Diameter (mm) 30 Width (mm) 18 Fw 22 mm D 30 mm C 18 mm Weight 0.031 Kg Basic dynamic load rating (C) 16.7 kN Basic static load rating (C0) 24.5 kN