22BTM2820
22BTM2820
22BTM2820 KOYO Weight 0.025 Kg 22x28x20mm Needle roller bearings
Bearing number 22BTM2820 Size (mm) 22x28x20 Brand KOYO Bore Diameter (mm) 22 Outer Diameter (mm) 28 Width (mm) 20 Fw 22 mm D 28 mm C 20 mm Weight 0.025 Kg Basic dynamic load rating (C) 14.9 kN Basic static load rating (C0) 26.5 kN