22BTM2820 KOYO Weight 0.025 Kg 22x28x20mm Needle roller bearings
image_pdf
Bearing number 22BTM2820
Size (mm) 22x28x20
Brand KOYO
Bore Diameter (mm) 22
Outer Diameter (mm) 28
Width (mm) 20
Fw 22 mm
D 28 mm
C 20 mm