22209L11CAM
22209L11CAM
22209L11CAM NSK 45x85x23mm Width 23mm Spherical roller bearings
Bearing number 22209L11CAM Size (mm) 45x85x23 Brand NSK Bore Diameter (mm) 45 Outer Diameter (mm) 85 Width (mm) 23 d 45 mm D 85 mm B 23 mm C 23 mm r min. 1.1 mm Basic dynamic load rating (C) 78 kN