21YM2720J
21YM2720J
21YM2720J KOYO Outer Diameter 27mm 21x27x20mm Needle roller bearings
Bearing number 21YM2720J Size (mm) 21x27x20 Brand KOYO Bore Diameter (mm) 21 Outer Diameter (mm) 27 Width (mm) 20 Fw 21 mm D 27 mm C 20 mm Weight 0.029 Kg Basic dynamic load rating (C) 20.5 kN Basic static load rating (C0) 47.6 kN