21NQ3817
21NQ3817
21NQ3817 KOYO 21x38x17mm Weight 0.082 Kg Needle roller bearings
Bearing number 21NQ3817 Size (mm) 21x38x17 Brand KOYO Bore Diameter (mm) 21 Outer Diameter (mm) 38 Width (mm) 17 Fw 21 mm D 38 mm C 17 mm r min. 0.6 mm Weight 0.082 Kg Basic dynamic load rating (C) 21.1 kN Basic static load rating (C0) 21.1 kN