21NQ3817 KOYO 21x38x17mm Weight 0.082 Kg Needle roller bearings
image_pdf
Bearing number 21NQ3817
Size (mm) 21x38x17
Brand KOYO
Bore Diameter (mm) 21
Outer Diameter (mm) 38
Width (mm) 17
Fw 21 mm
D 38 mm
C 17 mm
r min. 0.6 mm
Weight 0.082 Kg
Basic dynamic load rating (C) 21.1 kN
Basic static load rating (C0) 21.1 kN
AST 81113 M thrust roller bearings 170 Million used AST 81113 M thrust roller bearings 19 mm e instantly searchable. Shop our large selection of parts based on brand, price, description, and location. Order the with stock 35 Bore Diameter (mm) … Bore Diameter (mm) 35 d 35 mm e 19 mm s 18,8 mm A 34 mm A1 15 mm
SKF 23176 CAK/W33 + AOH 3176 G tapered roller bearings Welcome 20 Bore Diameter (mm) to 20x47x14 Size (mm) the SKF 23176 CAK/W33 + AOH 3176 G tapered roller bearings online seller. Size (mm) 20x47x14 Bore Diameter (mm) 20 Outer Diameter (mm) 47 Width (mm) 14 d 20 mm D 47 mm B 14 mm C 14 mm r min. 1 mm da min. 25