20TAC47B
20TAC47B
20TAC47B NSK r1 min. 0.6 mm 20x47x15mm Thrust ball bearings
Bearing number 20TAC47B Size (mm) 20x47x15 Brand NSK Bore Diameter (mm) 20 Outer Diameter (mm) 47 Width (mm) 15 d 20 mm D 47 mm B 15 mm C 15 mm Angle (α) 60 ° d1 27.2 mm d2 34 mm r min. 1 mm r1 min. 0.6 mm D1 34 mm D2 39.6 mm