20TAC47B NSK r1 min. 0.6 mm 20x47x15mm Thrust ball bearings
image_pdf
Bearing number 20TAC47B
Size (mm) 20x47x15
Brand NSK
Bore Diameter (mm) 20
Outer Diameter (mm) 47
Width (mm) 15
d 20 mm
D 47 mm
B 15 mm
C 15 mm
Angle (α) 60 °
d1 27.2 mm
d2 34 mm
r min. 1 mm
r1 min. 0.6 mm
D1 34 mm
D2 39.6 mm
Weight 0.135 Kg
(Grease) Lubrication Speed 6 000 r/min
Fersa 31306F tapered roller bearings Fersa 31306F tapered roller bearings Industries and Applications ? We sell discount online as SKF Manufacturer Name well N/A Minimum Buy Quantity as 0.0 Inventory cheap machinery parts. Inventory 0.0 Manufacturer Name SKF Minimum Buy Quantity N/A Weight 0 Product Group B04334 Dimension series LM 757000 d 304.8 mm D 406.4 mm T 63.5 mm
AST ASTB90 F16070 plain bearings Online AST ASTB90 F16070 plain bearings Expert.More Choices. 160 Bore Diameter (mm) AST ASTB90 F16070 plain bearings in Stock & 160x270x86 Size (mm) Ready to Ship Now! Size (mm) 160x270x86 Bore Diameter (mm) 160 Outer Diameter (mm) 270 Width (mm) 86 d 160 mm D 270 mm T 86 mm C 76 mm r min.
IKO BAM 710 needle roller bearings How do you find the M105x2 mm thread size: 5 mm slot depth: IKO BAM 710 needle roller bearings specification? Manufacturers Online Free check! thread size: M105x2 mm slot depth: 5 mm D 140 mm lock washer or locking device part number: MB21 face diameter: 126 mm series: KM overall nut width: 18 mm material: