20NQI3714
20NQI3714
20NQI3714 KOYO 20x37x14mm Width 14mm Needle roller bearings
Bearing number 20NQI3714 Size (mm) 20x37x14 Brand KOYO Bore Diameter (mm) 20 Outer Diameter (mm) 37 Width (mm) 14 d 20 mm Fw 25 mm D 37 mm B 14 mm C 14 mm r min. 0.3 mm Weight 0.066 Kg Basic dynamic load rating (C) 17.1 kN Basic static load rating (C0) 19.1 kN