20NQI3714 KOYO 20x37x14mm Width 14mm Needle roller bearings
image_pdf
Bearing number 20NQI3714
Size (mm) 20x37x14
Brand KOYO
Bore Diameter (mm) 20
Outer Diameter (mm) 37
Width (mm) 14
d 20 mm
Fw 25 mm
D 37 mm
B 14 mm
C 14 mm
r min. 0.3 mm