20BM2612
20BM2612
20BM2612 KOYO 20x26x12mm Weight 0.015 Kg Needle roller bearings
Bearing number 20BM2612 Size (mm) 20x26x12 Brand KOYO Bore Diameter (mm) 20 Outer Diameter (mm) 26 Width (mm) 12 Fw 20 mm D 26 mm C 12 mm Weight 0.015 Kg Basic dynamic load rating (C) 10.6 kN Basic static load rating (C0) 20.4 kN