197TAD20
197TAD20
197TAD20 NACHI 197x290x120mm Weight 25.5 Kg Thrust ball bearings
Bearing number 197TAD20 Size (mm) 197x290x120 Brand NACHI Bore Diameter (mm) 197 Outer Diameter (mm) 290 Width (mm) 120 d 197 mm D 290 mm T 120 mm ra1 max. 1 mm Angle (α) 60 ° d1 258 mm r min. 2.1 mm r1 min. 1.1 mm C 60 mm da min. 230 mm Da