197TAD20 NACHI 197x290x120mm Weight 25.5 Kg Thrust ball bearings
image_pdf
Bearing number 197TAD20
Size (mm) 197x290x120
Brand NACHI
Bore Diameter (mm) 197
Outer Diameter (mm) 290
Width (mm) 120
d 197 mm
D 290 mm
T 120 mm
ra1 max. 1 mm
Angle (α) 60 °
d1 258 mm
r min. 2.1 mm
r1 min. 1.1 mm
C 60 mm
da min. 230 mm
Da max. 274 mm
ra max. 2 mm