18BTM2412
18BTM2412
18BTM2412 KOYO 18x24x12mm Weight 0.012 Kg Needle roller bearings
Bearing number 18BTM2412 Size (mm) 18x24x12 Brand KOYO Bore Diameter (mm) 18 Outer Diameter (mm) 24 Width (mm) 12 Fw 18 mm D 24 mm C 12 mm Weight 0.012 Kg Basic dynamic load rating (C) 7.9 kN Basic static load rating (C0) 10.9 kN (Grease) Lubrication Speed 12000 r/min