18BTM2412 KOYO 18x24x12mm Weight 0.012 Kg Needle roller bearings
image_pdf
Bearing number 18BTM2412
Size (mm) 18x24x12
Brand KOYO
Bore Diameter (mm) 18
Outer Diameter (mm) 24
Width (mm) 12
Fw 18 mm
D 24 mm
C 12 mm
Weight 0.012 Kg
Basic dynamic load rating (C) 7.9 kN
Basic static load rating (C0) 10.9 kN
(Grease) Lubrication Speed 12000 r/min
NACHI 54226U thrust ball bearings Advance NACHI 54226U thrust ball bearings is your source for quality and accessories. shop online 95x145x67 Size (mm) for home delivery or pick up in one of our 10000 . Size (mm) 95x145x67 Bore Diameter (mm) 95 Outer Diameter (mm) 145 Width (mm) 67 d 95 mm D 145 mm B 67 mm C 66