18BM2412
18BM2412
18BM2412 KOYO 18x24x12mm Basic dynamic load rating (C) 10.8 kN Needle roller bearings
Bearing number 18BM2412 Size (mm) 18x24x12 Brand KOYO Bore Diameter (mm) 18 Outer Diameter (mm) 24 Width (mm) 12 Fw 18 mm D 24 mm C 12 mm Weight 0.017 Kg Basic dynamic load rating (C) 10.8 kN Basic static load rating (C0) 19.2 kN