187TAD20
187TAD20
187TAD20 NACHI 187x280x120mm Basic static load rating (C0) 640 kN Thrust ball bearings
Bearing number 187TAD20 Size (mm) 187x280x120 Brand NACHI Bore Diameter (mm) 187 Outer Diameter (mm) 280 Width (mm) 120 d 187 mm D 280 mm T 120 mm ra1 max. 1 mm Angle (α) 60 ° d1 248 mm r min. 2.1 mm r1 min. 1.1 mm C 60 mm da min. 220 mm Da