17NQ2520
17NQ2520
17NQ2520 KOYO Outer Diameter 25mm 17x25x20mm Needle roller bearings
Bearing number 17NQ2520 Size (mm) 17x25x20 Brand KOYO Bore Diameter (mm) 17 Outer Diameter (mm) 25 Width (mm) 20 Fw 17 mm D 25 mm C 20 mm r min. 0.3 mm Weight 0.033 Kg Basic dynamic load rating (C) 13.7 kN Basic static load rating (C0) 20.6 kN