17NQ2520 KOYO Outer Diameter 25mm 17x25x20mm Needle roller bearings
image_pdf
Bearing number 17NQ2520
Size (mm) 17x25x20
Brand KOYO
Bore Diameter (mm) 17
Outer Diameter (mm) 25
Width (mm) 20
Fw 17 mm
D 25 mm
C 20 mm
r min. 0.3 mm