170RUB41APV
170RUB41APV
170RUB41APV NSK Basic dynamic load rating (C) 875 kN 170x280x109mm Spherical roller bearings
Bearing number 170RUB41APV Size (mm) 170x280x109 Brand NSK Bore Diameter (mm) 170 Outer Diameter (mm) 280 Width (mm) 109 d 170 mm D 280 mm B 109 mm C 109 mm r min. 2.1 mm Basic dynamic load rating (C) 875 kN