170RUB41APV NSK Basic dynamic load rating (C) 875 kN 170x280x109mm Spherical roller bearings
image_pdf
Bearing number 170RUB41APV
Size (mm) 170x280x109
Brand NSK
Bore Diameter (mm) 170
Outer Diameter (mm) 280
Width (mm) 109
d 170 mm
D 280 mm
B 109 mm
C 109 mm
r min. 2.1 mm