16R2120EP-2
16R2120EP-2
16R2120EP-2 KOYO Basic dynamic load rating (C) 13.5 kN Needle roller bearings
Bearing number 16R2120EP-2 Brand KOYO Bore Diameter (mm) 16 Outer Diameter (mm) 21 Fw 16 mm Ew 21 mm Bc 19.5 mm Lw 15.8 mm Weight 0.017 Kg Basic dynamic load rating (C) 13.5 kN