16R2120EP-2 KOYO Basic dynamic load rating (C) 13.5 kN Needle roller bearings
image_pdf
Bearing number 16R2120EP-2
Brand KOYO
Bore Diameter (mm) 16
Outer Diameter (mm) 21
Fw 16 mm
Ew 21 mm
Bc 19.5 mm
Lw 15.8 mm