16BTM2212A
16BTM2212A
16BTM2212A KOYO Basic static load rating (C0) 9.8 kN 16x22x12mm Needle roller bearings
Bearing number 16BTM2212A Size (mm) 16x22x12 Brand KOYO Bore Diameter (mm) 16 Outer Diameter (mm) 22 Width (mm) 12 Fw 16 mm D 22 mm C 12 mm Weight 0.011 Kg Basic dynamic load rating (C) 7.6 kN Basic static load rating (C0) 9.8 kN