16BTM2212A KOYO Basic static load rating (C0) 9.8 kN 16x22x12mm Needle roller bearings
image_pdf
Bearing number 16BTM2212A
Size (mm) 16x22x12
Brand KOYO
Bore Diameter (mm) 16
Outer Diameter (mm) 22
Width (mm) 12
Fw 16 mm
D 22 mm
C 12 mm