15TAC47B
15TAC47B
15TAC47B NSK 15x47x15mm d2 34 mm Thrust ball bearings
Bearing number 15TAC47B Size (mm) 15x47x15 Brand NSK Bore Diameter (mm) 15 Outer Diameter (mm) 47 Width (mm) 15 d 15 mm D 47 mm B 15 mm C 15 mm Angle (α) 60 ° d1 27.2 mm d2 34 mm r min. 1 mm r1 min. 0.6 mm D1 34 mm D2 39.6 mm